O nás

Pár slov o kapele......

Koncerty

Nejbližší koncerty.

Diskografie

Dosud vydané desky a CD.

Vítejte na webu o naší jazzové kapele

Koncerty

29.03.2018

REDUTA Praha  21:30 hod.

21.03.2018   privat party

18.2.2018

Jazz Dock  17:00 - 19:00

18.2.2018

REDUTA  21:30-23:00

 

Hledáte výbornou kapelu s absolutně nejširším repertoárem pro doslova každou příležitost? Tak to jste na správné adrese. Od koncertů na festivalech, v jazzových klubech, firemních večírcích, zábavných projížďkách na parnících, slavnostních otevření různých objektů až po narozeninové a slavnostní párty. Tento široký záběr je možný díky širokému repertoáru zpěvaček Jitky Vrbové, Evy Emingerové a Radima Linharta. Tedy hudba opravdu pro každou příležitost.

MJB Praha trumpetisty Josefa Krajníka byl založen v r. 1972. Z původně dixielandového zaměření se léty postupně vykrystalizoval orchestr, který má v repertoáru skladby dixielandu po mainstream. Přes některé personální výměny zůstává zvuk MJB díky nezaměnitelnému stylu hraní na trubku Josefa Krajníka stále stejný. Jeho styl vychází ze hry legendárního L. Armstronga, Roy Eldridge a dalších. Příchodem mladých hráčů nastal posun k modernějšímu přístupu k harmoniím a aranžmá jednotlivých skladeb. Zvláště rytmická skupina ve složení-piano, kontrabas, el. kytara, bicí nástroje-je motorem orchestru. Zde dominuje hra pianisty Radima Linharta, který patří k nové vlně mladých progresivních hudebníků. Jeho sólové výkony patří ke špičce současného interpretačního jazzového stylu. Na těchto základech tvoří svá sóla dechová sekce ve složení: trubka, tenor sax-klarinet, trombon. MJB je plně profesionální orchestr, jehož celoroční náplní je koncertování po celé Evropě.

Výjimkou nejsou též koncertní turné v Asii a účast MJB na největším dixielandovém festivalu v Sacramentu v USA. Díky své profesionalitě je MJB též perfektní doprovodný orchestr. Významná byla také spolupráce s vynikající zpěvačkou Beryl Bryden z Anglie, se kterou se MJB zúčastnil několika prestižních jazzových festivalů v NSR a následných turné po NSR a ČR. Z této spolupráce vznikla LP a MC u firmy Supraphon. V současné době doprovází špičkové jazzovou zpěvačky Jitku Vrbovou a Evu Emingerovou, se kterými účinkuje v různých TV programech a na reprezentačních událostech jako gala večery a párty firem zvučných jmen, jako je SONY, IBM, Siemens, atd. Převážnou náplní koncertů MJB je účast na mnohých jazzových festivalech po celé Evropě. Jsou to např. Worms, Hannover, Heidelberg, Regensburg, Mnichov, Norimberk, Drážďany, Berlín, Eisenach, Jena (Německo), Breda, Eindhoven, Hertogen-Bosch (Holandsko), Dondermonde, Brusel (Belgie), Kodaň (Dánsko), San Sebastian, Murcia, Alicante (Španělsko), Varšava, Krakov, Poznaň (Polsko), Budapešť, Tata, Segeď (Maďarsko), Moskva, Kyjev, Oděsa (Rusko).

Obsazení MJB

Josef Krajník
trubka, zpěv, vedoucí

Rudolf Musil  klarinet, sopran a tenor sax, zpěv

Radim Linhart
piano, zpěv

Václav Krejčí
el.kytara, banjo

Martin Kuzma
bicí nástroje

Eva Emingerová
vocal

Jitka Vrbová
vocal

První pravý box

Vyprávíme velkolepý příběh dálkových obchodních cest, které odnepaměti spojovaly civilizační centra i nespočet oáz, měst a přístavů všech tří kontinentů Starého světa. Chceme hovořit o Hedvábné cestě, jejíž strhující osudy v rámci naší výstavy ztotožňujeme s principem civilizačního vývoje a v nejobecnější rovině též s dějinami světa.